Farní výlet do Poříčí nad Sázavou

27. 10. 2014

Dne 18. října 2014 uspořádala naše farnost výlet do bývalého působiště pátera Adrzeje v Poříčí nad Sázavou.
Jeli jsme tzv. Posázavským Pacifikem, a protože bylo nádherné počasí, měli jsme možnost kochat se krásami podzimní krajiny v kaňonu řeky Sázavy - nádherná příroda!
Na místě nás přivítal pan Mareš, který je "chodící encyklopedie", co se týče historie Poříčí a okolních památek. Dostali jsme od něho perfektní výklad o historii i současnosti místních dvou kostelů Sv. Petra a Pavla a farního Sv. Havla.
Na místní faře jsme se setkali se současným knězem této farnosti páterem Martinem Janatou a s panem Vlastíkem Hubičkou, který byl náš další průvodce. Na faře bylo pro nás přichystáno bohaté občerstvení.
Po krátké besedě jsme se vydali na pěší vycházku do nedalekých Čerčan, kde nás pan Hubička provedl místním hospicem Dobrého pastýře.
Odpoledne jsme se vydali vlakem zpět. Do Benátek jsme dorazili v podvečerních hodinách.
Vzhledem ke krásnému počasí a také vzhledem k maximální starostlivosti místních farníků, pánů Mareše a Hubičky a samozřejmě také pátera Martina, se výlet opravdu vydařil.
Škoda jen byla, že se výletu nemohl z rodinných důvodů zúčastnit náš páter Andrzej.
(V rubrice Fotoalbum se podívejte na fotky z výletu - viz odkaz níže)
M.V.