Zlatá svatba manželů Rathouských

21. 10. 2012

Dne 7.10. Léta Páně 2012 a byla to neděle, slavila naše farnost krásné jubileum padesát let manželství Jany a Antonína Rathouských. Slavnostní bohoslužbu spolu s naším otcem Andrzejem sloužil syn jubilantů otec Filip Rathouský františkán, toho času farář v Brně.  V promluvě kromě interpretace Božího slova nechybělo poděkování svým rodičům za dobrou výchovu, lásku, obětavost a trvalou modlitební podporu. Dojemná promluva vyústila ve slavnostní požehnání rodičům jubilantům. Na závěr mše svaté, kromě otce Andrzeje gratulovali přítomni na bohoslužbě farníci a pozvaní hosté. Z kostela se téměř všichni odebrali na faru, kde oslava pokračovala u stolů plných nejrůznějších dobrot a výborného moravského vína (kdopak ho asi z Moravy přivezl?). Oslava se vydařila všichni zúčastnění se rozcházeli do svých domovů povzbuzeni krásným příkladem manželství jubilantů. I nadále, jak jsme se mohli přesvěčit, zůstává v platnosti, že láska, úcta a věrnost jsou zárukou a zároveň receptem šťastného manželství.

Náhledy fotografií ze složky Zlatá svatba

Celkem: 842014