Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pozdravení z věčného Města

9. 10. 2020

Řím 9. 10. 2020

 

Milí přátelé!

Zdravím vás všechny na sever do Benátek (těch nad Jizerou) a chci vás touto cestou povzbudit a ujistit, že na vás myslím a provázím vás v této pro vás nelehké době modlitbou z Říma.

Tak jako máme ve Staré Boleslavi Palladium – Ochranný obraz země České, tak i Římané mají v kostele Santa Maria Maggiore (Panny Marie Větší, neboli Sněžné) obraz Panny Marie Salus populi romani (záchrany lidu římského), svou záštitu. Obraz dle tradice namaloval lékaře a evangelista svatý Lukáše. Jedná se o byzantskou ikonu (117 x 79 cm) malovanou na cedrovém dřevu, historicky datovanou zhruba do 5. století.

Kdykoli přijedu do Města (rozumějte Říma), moje první kroky vedou právě do kaple, k této ikoně. Zde jsem i tentokrát svěřoval svůj římský pobyt a všechny vás, které jsem zanechal doma v Benátkách – zvláště nyní v nelehké době nemocí – pod ochranu Panny Marie – Záštity lidu římského.

Čeho se nám mnohdy nedostává, je víra, že na nás někdo má rád, že na nás myslí. Proto se denně za vás modlím Pamatuj, láskyplná Panno Maria....

Těším se na brzkou viděnou v našich Benátkách

Pater Marek Miškovský

 
 

 


Portrét


Kontakt

Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou

P. Marek Miškovský
Ladislava Vágnera 70
Benátky nad Jizerou II
294 71

IČ 48680591
č.ú. 482350379/0800

mobil: 724 550 009

marek.miskovsky@gmail.com

Archiv

Kalendář
<< listopad / 2020 >>

Statistiky

Online: 5
Celkem: 491872
Měsíc: 10615
Den: 295