Pozdravení z věčného Města

9. 10. 2020

Řím 9. 10. 2020

Milí přátelé!

Zdravím vás všechny na sever do Benátek (těch nad Jizerou) a chci vás touto cestou povzbudit a ujistit, že na vás myslím a provázím vás v této pro vás nelehké době modlitbou z Říma.

Tak jako máme ve Staré Boleslavi Palladium – Ochranný obraz země České, tak i Římané mají v kostele Santa Maria Maggiore (Panny Marie Větší, neboli Sněžné) obraz Panny Marie Salus populi romani (záchrany lidu římského), svou záštitu. Obraz dle tradice namaloval lékaře a evangelista svatý Lukáše. Jedná se o byzantskou ikonu (117 x 79 cm) malovanou na cedrovém dřevu, historicky datovanou zhruba do 5. století.

Kdykoli přijedu do Města (rozumějte Říma), moje první kroky vedou právě do kaple, k této ikoně. Zde jsem i tentokrát svěřoval svůj římský pobyt a všechny vás, které jsem zanechal doma v Benátkách – zvláště nyní v nelehké době nemocí – pod ochranu Panny Marie – Záštity lidu římského.

Čeho se nám mnohdy nedostává, je víra, že na nás někdo má rád, že na nás myslí. Proto se denně za vás modlím Pamatuj, láskyplná Panno Maria....

Těším se na brzkou viděnou v našich Benátkách

Pater Marek Miškovský

IČ 48680591