Jdi na obsah Jdi na menu
 

PRAVIDELNÉ AKTIVITY V NAŠÍ FARNOSTI

21. 12. 2011

 

PRAVIDELNÉ AKTIVITY V NAŠÍ FARNOSTI 2021/2022
o prázdninách (od 1.7.) se katechese ani agapé nekonají
od dubna 2022 náboženství v nových časech 
VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ
II: stupeň - STŘEDA: 16.00 - 17.00 hodin
Každou středu se v 16 hod. schází na faře skupinka mladých druhého stupně ZŠ k výuce náboženství. Výuku vede kněz a jejím cílem je, aby si mladí dokázali sami klást životní otázky: kdo je člověk a jaký je jeho vztah k Bohu, a aby skrze společné hledání odpovědí upevňovali svou křesťanskou identitu a rostli v životě víry. 
Pavlovo: "Vím, komu jsem uvěřil, a jsem přesvědčen, že on má dost moci, aby mi ochránil to, co mi svěřil." (2Tim 1.12) je i nám výzvou k poznávání Krista a k víře v Církvi.
 
I. stupeň - ČTVRTEK: 16.30 - 17.20 hodin
Každý čtvrtek od 16:30 hod. se ve farním sále koná výuka náboženství dětí I. stupně, kterou vede kněz a katechetka. Výuka je pomocí rodičům v jejich povinnosti vychovávat děti v lásce k Bohu a k Církvi, kterou však nemůže nahradit.
Děti jsou rozdělené do dvou skupin: malí do 1. třídy včetně a 2.-5. třída
Kristův odkaz: "Nechte děti přicházet ke mě, nebraňte jim, neboť takovým patří království Boží." (Mk 10.14) je tak hlavně výzvou rodičům, aby sami vedli děti k Bohu svým příkladem a to hlavně svým životem s Církví a ze svátostí.
OTEVŘENÁ KATECHESE
PÁTEK: 19.00 - 20.30 hodin - dočasně pozastavena
Katecheze, primárně zaměřená na přípravu katechumenů, je otevřená všem dospělým, kteří chtějí doplnit, oprášit či prohloubit své znalosti v oblasti víry, o své víře přemýšlet a přijmout impuls k hlubšímu životu z víry a svátostí. Katechese vede kněz. 
Učme se: "jak je třeba se chovat v Božím domě, v církvi živého Boha, která je sloupem a pevnou oporou pravdy." (1Tim 3.15).
AGAPÉ
První neděle v měsíci po mši svaté.
Každou první neděli v měsíci po mši svaté se farníci setkávají na faře – na „hostině lásky“ tzv. Agapé. Setkání u dobré kávy, čaje, sklenky vína (to u příležitosti nejrůznějších oslav) a výborných domácích sladkostí, které obvykle zajišťují ruce šikovných farnic, je chvílí k podělení se o své radosti i starosti a k neformálnímu povzbuzení se v křesťanském životě.
 
 

 


Portrét


Kontakt

Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou

P. Marek Miškovský
Ladislava Vágnera 70
Benátky nad Jizerou II
294 71

IČ 48680591
č.ú. 482350379/0800

mobil: 724 550 009

marek.miskovsky@gmail.com

Archiv

Kalendář
<< červen / 2024 >>

Statistiky

Online: 10
Celkem: 872101
Měsíc: 12050
Den: 519