Jdi na obsah Jdi na menu
 

Škoda stromky 2023

Grantový program Škoda stromky,

projekt Rekultivace a zvýšení biodiverzity farního lesa III.

Obdržená částka: 15 900 Kč

Počet vysázených stromků: 495 borovic, 300 dubů

 

Cílem projektu byla další etapa obnovy farního lesa v souladu s doporučeními odborného lesního hospodáře. Realizace projektu přispěla k obnovení přirozené biodiverzity lesa, která v uplynulých desetiletích byla ne vždy akceptována. Vlivem sucha, kůrovce i povětrnostních podmínek vznikly na několika místech ve farním lese mýtiny, díky projektu se některé z nich podařilo zrekultivovat a dosadit novými stromky.  Nové stromky byly vysazeny také v nedávno osazených lokalitách, protože ne všechny sazenice z předchozích let se zde ujaly. Výsadba probíhala v podzimních měsících roku 2023, zejména pak 17. listopadu 2023. Výše uvedené kroky vedly nejen k obnově přirozeného lesního porostu, ale také k přirozenému zadržení vody v krajině.

Do organizace brigády byla zapojena také místní nezisková organizace Můžeme pomoci, která zprostředkovala občerstvení na akci a dovoz brigádníků z řad příchozích z Ukrajiny, kteří našli azyl v našem městě.

Do realizace projektu se již tradičně zapojila široká veřejnost, kdy se farností pořádané brigády staly již tradičně oblíbeným specifickým komunitním setkáváním. Celkově se podzimních brigád zúčastnilo cca 50 osob.  Hlavním přínosem projektu byla poctivě odvedená práce nadšených brigádníků, kteří si odnesli pocit příjemně a užitečně stráveného času na čerstvém vzduchu. Projekt bude mít zajisté dlouhodobé pokračování, a to nejen v dosadbě nových stromků, ale i v úklidu lesa či následné péči o vysázené stromky.

Odkaz na stažení PDF o projektu: Grantový program Škoda stromky.pdf

 
 

 


Portrét


Kontakt

Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou

P. Marek Miškovský
Ladislava Vágnera 70
Benátky nad Jizerou II
294 71

IČ 48680591
č.ú. 482350379/0800

mobil: 724 550 009

marek.miskovsky@gmail.com

Archiv

Kalendář
<< červenec / 2024 >>

Statistiky

Online: 7
Celkem: 885137
Měsíc: 10807
Den: 370