Jdi na obsah Jdi na menu
 

Společně za obnovený, udržitelný a čistý les

30. 12. 2022

Poskytovatel daru: Nadace České spořitelny

Obdržená částka: 42 333,- Kč

Popis projektu:

Parta dobrovolníků z Benátek nad Jizerou a okolí se aktivně zapojila do svépomocných brigád ve farním lese – odměnou jim byl dobrý pocit ze společně vykonané užitečné práce na čerstvém vzduchu a utužení komunitních vztahů. Jednalo se zejména o pomoc při likvidaci následků kůrovcové kalamity, lesních požárů a obnovu biodiverzity farního lesa – jednoho z mála v blízkosti našeho města. V průběhu realizace projektu se v lese konaly četné brigády se zapojením široké veřejnosti z řad všech generací, v součtu se brigád zúčastnilo na 100 osob. Díky koupi vozíku se podařilo zajistit větší efektivitu brigád – nový vozík slouží k odvozu odpadků a suchého dříví z farního lesa i k nákupu a svozu sazenic a dalších potřeb pro zajištění brigád. Prostor farního lesa byl díky příspěvku od České spořitelny a nadace Via v minulosti vybaven relaxační odpočinkovou zónou, brigádníci i procházející poutníci a turisté tedy mají v lese zázemí, kde se mohou nasvačit a odpočinout si. Díky finančnímu daru byly také pořízeny a následně vysazeny sazenice stromků, které jsou pro obnovu lesa zásadní. Mimo Římskokatolické farnosti Benátky nad Jizerou se do realizace projektu zapojila také Správa městských lesů, organizace Můžeme pomoci, či Škoda auto, která vyslala své zaměstnance na jednu z brigád. Děkujeme za podporu!

 
 

 


Portrét


Kontakt

Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou

P. Marek Miškovský
Ladislava Vágnera 70
Benátky nad Jizerou II
294 71

IČ 48680591
č.ú. 482350379/0800

mobil: 724 550 009

marek.miskovsky@gmail.com

Archiv

Kalendář
<< květen / 2024 >>

Statistiky

Online: 8
Celkem: 862495
Měsíc: 12112
Den: 265