Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, Adresná a účinná pomoc válečným uprchlíkům na benátecku

31. 10. 2022

Grantový program: Fond podpory organizací pečujících o uprchlíky z Ukrajiny

Poskytovatel: Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Přidělená částka: 40 000 Kč

Účel: Adresná a účinná pomoc válečným uprchlíkům na benátecku

Popis realizace projektu:

V rámci realizace projektu "Adresná a účinná pomoc válečným uprchlíkům na benátecku" jsme rozšířili, zefektivnili a zprofesionalizovali pomoc ukrajinským uprchlíkům na území našeho města, resp. naší farnosti, kterých bylo celkově cca 250. S pomocí jsme začali spontánně dobrovolnicky ihned po vypuknutí války a vzedmutí migrační vlny. Praxe ukázala, že je nutné pomoc více strukturovat, koordinovat a mít více času na vyslechnutí traumatizovaných osob. V rámci realizace projektu jsme proto vyškolili a zaměstnali koordinátora pomoci a dobrovolnické činnosti a asistentku-tlumočnici. Aktivity jsme také zacílili na nákup tzv. startovacích hygienických balíčků (šampony, mýdla), protože většina uprchlíků přišla do našeho města bez finanční hotovosti a základních potřeb. Cíl projektu – pomoci válečným uprchlíkům s adaptací v novém prostředí a poskytnutí či zprostředkování individuální pomoci dle konkrétních potřeb jednotlivců, byl naplněn.

 
 

 


Portrét


Kontakt

Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou

P. Marek Miškovský
Ladislava Vágnera 70
Benátky nad Jizerou II
294 71

IČ 48680591
č.ú. 482350379/0800

mobil: 724 550 009

marek.miskovsky@gmail.com

Archiv

Kalendář
<< květen / 2024 >>

Statistiky

Online: 9
Celkem: 862741
Měsíc: 12168
Den: 408