Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, Adresná a účinná pomoc válečným uprchlíkům na benátecku

31. 10. 2022

Grantový program: Fond podpory organizací pečujících o uprchlíky z Ukrajiny

Poskytovatel: Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Přidělená částka: 40 000 Kč

Účel: Adresná a účinná pomoc válečným uprchlíkům na benátecku

Popis realizace projektu:

V rámci realizace projektu "Adresná a účinná pomoc válečným uprchlíkům na benátecku" jsme rozšířili, zefektivnili a zprofesionalizovali pomoc ukrajinským uprchlíkům na území našeho města, resp. naší farnosti, kterých bylo celkově cca 250. S pomocí jsme začali spontánně dobrovolnicky ihned po vypuknutí války a vzedmutí migrační vlny. Praxe ukázala, že je nutné pomoc více strukturovat, koordinovat a mít více času na vyslechnutí traumatizovaných osob. V rámci realizace projektu jsme proto vyškolili a zaměstnali koordinátora pomoci a dobrovolnické činnosti a asistentku-tlumočnici. Aktivity jsme také zacílili na nákup tzv. startovacích hygienických balíčků (šampony, mýdla), protože většina uprchlíků přišla do našeho města bez finanční hotovosti a základních potřeb. Cíl projektu – pomoci válečným uprchlíkům s adaptací v novém prostředí a poskytnutí či zprostředkování individuální pomoci dle konkrétních potřeb jednotlivců, byl naplněn.

Celkem: 851962