Jdi na obsah Jdi na menu
 

Brigády ve farním (zádušním) lese

28. 10. 2020

https://farnostbenatkynadjizerou.rajce.idnes.cz/Brigada_les/

I přes přísná protiepidemická opatření jsme se v sobotu 17. a 24. 10. 2020 museli poprat s výzvou avizovaných brigád ve farním lese. Podzimní brigády navazovaly na jarní květnovou brigádu, která byla zaměřena zejména na úklid lesa, ale i sázení malých borovic. Podzimní termíny byly dlouho dopředu dané a souvisely s dotačním programen Nadace Škoda auto, program „Stromky“, kde farnost uspěla s projektem „Rekultivace a zvýšení biodiverzity farního lesa“. V rámci realizace tohoto projektu je potřeba ve farním lese zasadit celkem 855 stromů! Největší část stromků k zasazení tvoří malé duby (440 ks), ale jedná se i o borovice (389 ks), či například vzrostlé lípy (15 ks). Zatímco v sobotu 17. 10. probíhaly práce přípravné, v sobotu 24. 10. 2020 se už pak opravdu sázelo. Nutno poznamenat, že účast farníků na obou brigádách byla hojná. Na každé z nich se účast pohybovala mezi 20 – 30 osobami a nechyběly ani děti v hojném počtu. Přítěží nám byla přísná protiepidemická opatření, která jsme důsledně dodržovali, a která nám bránila v bližším kontaktu. Nicméně i tak jsme brigády vnímali jako společné úsilí a jako akce, které utužily naše vzájemné vztahy. Centrem dění se neformálně stalo ohniště, na kterém nám děti z farnosti připravily v kotlíku chutný oběd (buřtguláš a zelňačku), u kterého jsme se postupně všichni vystřídali. Domů jsme se rozešli v odpoledních hodinách s hřejivým pocitem dobře vykonané práce a vzájemné pospolitosti, která sice nebyla možná fyzickým kontaktem, o to více jsme ji však vnímali na rovině psychické, duševní i duchovní. Děkujeme, že smíme být součástí tak skvělého týmu!

účastníci brigád

 

Náhledy fotografií ze složky Brigády ve farním lese

 

 


Portrét


Kontakt

Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou

P. Marek Miškovský
Ladislava Vágnera 70
Benátky nad Jizerou II
294 71

IČ 48680591
č.ú. 482350379/0800

mobil: 724 550 009

marek.miskovsky@gmail.com

Archiv

Kalendář
<< červen / 2024 >>

Statistiky

Online: 17
Celkem: 872081
Měsíc: 12036
Den: 501