Jdi na obsah Jdi na menu
 

Farní výlet pro starší děti do Staré Boleslavi 8. 4. 2016

15. 4. 2016

Zúčastnily se děti: Vanesska, Karolínka, Esterka, Lucinka, Honzík, Fanoušek, Vašek a Hynek. Na děti dohlíželi: Zuzka, Anička a Dana.

Ve 14:00 jsme vyráželi od fary v Benátkách do Staré Boleslavi na prohlídku kostela sv. Václava. Byla s výkladem s paní průvodkyní a dozvěděli jsme se hodně o obrazech, vlajkách, kryptě, viděli jsme relikvii sv.Václava úlomek jeho kosti a historii vůbec... Po skončení prohlídky jsme jeli do Houštky, kde jsme na travnatém plácku rozprostřeli velkou deku, zazpívali Pánu Bohu písničku Halleluja šabalabalabambam, vzorně se pomodlili desátek růžence (opravdu všechny děti se krásně modlily) a potom si udělali bezvadný piknik ( štrůdlové bochánky, perník, spoustu ovoce, čokoláda, bonbony, pití..) při kterém ještě děti dělaly test: co jsme si zapamatovali z prohlídky baziliky (např. jméno dědy a babičky sv.Václava, co je na věži za sousoší a co znázorňuje, kdy zemřel sv.Václav....). A posledních 40minut jsme dali prostor prolézačkám přímo v lese, které se všem dětem moc líbily. Domů, na Benáteckou faru, jsme přijeli až v 17:45. Musíme samozřejmě poděkovat Pánu Bohu, protože původně mělo být jen 7°C a pršet..Vymodlili jsme si 12°C a pouze zataženo :-) . Výlet se povedl skvěle a prožili jsme krásné páteční odpoledne. 

 
 

 


Portrét


Kontakt

Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou

P. Marek Miškovský
Ladislava Vágnera 70
Benátky nad Jizerou II
294 71

IČ 48680591
č.ú. 482350379/0800

mobil: 724 550 009

marek.miskovsky@gmail.com

Archiv

Kalendář
<< červen / 2024 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 871610
Měsíc: 11869
Den: 164