Jdi na obsah Jdi na menu
 

Květnový výlet rodin z benátecké farnosti

5. 2. 2012

 

Ve dnech 22. a 23. 5. 2010 se rodiny z naší farnosti, v doprovodu otce Andrzeje, společně vydaly na Hospital Kuks, bývalé sídlo hraběte F. A. Šporka. Začali jsme prohlídkou barokních soch (alegorií ctností a neřestí) od významného barokního sochaře Matyáše B. Brauna. Následovala zajímavá prohlídka Farmaceutického muzea, zahrady a nejbližšího okolí Kuksu. Posilněni obědem nejen z vlastních zásob, jsme se vydali podél malé říčky (!) Labe k Braunovu Betlému, vytesanému do skály v lese, vzdáleném cca 4 km od Kuksu. Putování v teplých paprscích jarního slunce bylo dobrodružné, bouřky řádící v okolí se nám vyhnuly. Děti statečně šlapaly, ty nejmenší si cestu užívaly v pohodlí svých kočárků, tlačených blátem a do kopců rodiči a dobrovolníky z řad dospělých a větších dětí. V cíli – u Betléma M. Brauna si děti společně s otcem Andrzejem připomněli důležitost události zde ztvárněné. Po společné modlitbě a písničce jsme z posledních sil došli k autům. Část výpravy se musela vrátit večer do Benátek. Ostatní se odebrali faru v nedalekých Chotěborkách, kde než ulehli k nočnímu odpočinku, v záři ohně za zvuku kytary projevili své hudební schopnosti a svůj více či méně kladný vztah k buřtům. V neděli jsme se rozdělili na dvě skupiny – jedna navštívila ZOO ve Dvoře Králové, druhá se vydala na pěší túru podél přehrady na řece Labi - Les Království. Fotky jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
 

 


Portrét


Kontakt

Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou

P. Marek Miškovský
Ladislava Vágnera 70
Benátky nad Jizerou II
294 71

IČ 48680591
č.ú. 482350379/0800

mobil: 724 550 009

marek.miskovsky@gmail.com

Archiv

Kalendář
<< květen / 2024 >>

Statistiky

Online: 21
Celkem: 862697
Měsíc: 12171
Den: 406