Slavnostní 1. adventní neděle 2013 v benátecké farnosti

Dne 1. 12. 2013 se benátečtí farníci v hojném počtu sešli na slavnostní bohoslužbě v zimní kapli na faře. Důvodů ke slavnostní bohoslužbě i náladě bylo více. Mimo ten, že farníci měli příležitost sejít se jako každou první neděli ke slavnostnímu Agapé, byla tato neděle výjimečná tím, že pater Andrzej pozval všechny farníky k bohatě prostřenému stolu u příležitosti oslavy svých nedávných narozenin a svátku svatého Ondřeje, svého křestního patrona. Dalším pádným důvodem k oslavě byla oslava pátého výročí působení otce Andrzeje v naší farnosti a patnácté výročí jeho kněžské služby. Součástí slavnostní bohoslužby bylo také svěcení adventních věnců, které si s sebou farníci přinesli.

Oslava po mši svaté probíhala v přátelské atmosféře, farníci srdečně poděkovali otci Andrzejovi za všechno, co pro ně během svého pětiletého působení v Benátkách udělal a předali mu květiny, dort, drobné dárky a finanční příspěvek na nový kotel, který mezi sebou vybrali. Otec Andrzej farníkům za všechno poděkoval a začala vydařená oslava. Na pár fotek z ní se můžete podívat ve fotogalerii.